Berkay KOCA | Blog

Blog Anasayfa

Logo Tasarım Fiyatları

  • Logo Tasarımındaki Fiyatlandırmalar
  • Herkesin hayalinde tasarımları vardır ama gerçekleştirmek için bir yardıma ihtiyaç duyar!
  • Hâkim olduğunuz işi en iyi şekilde herkese gösterelim
  • “Adobe bir tasarım sürüsü ama güven bana ben de bir kovboyum.”

Logo Tasarımındaki Fiyatlandırmalar

Logo tasarımının öneminden ve etkilerinden diğer yazılarımda bahsetmiştim. Bu yazımda ise bir fikir oluşturması için logo tasarımının bedelinden bahsedeceğim. Tabii ki de burada yazdıklarım kesin kurallar olmadığı gibi benim değerlendirmem de sadece bir tasarım işine başvuramadan önce bilgi vermek amaçlıdır.

Sizin tanıtımını yapacak, işinizin kalitesini gösterecek, sizi tanıyacakları ve sizinle uzun zamanlar boyunca özdeşleşecek bir ürün için özenli bir çalışma yapılmalıdır. Bu çalışma her ne kadar tasarımcının bilgi, deneyim ve yetkinlikleri ile gerçekleşse de sizin de istediğiniz tasarımlar tasarımcılar tarafından yorumlanabilir ve tasarlanabilir. Sloganımda da söylediğim gibi;

Herkesin hayalinde tasarımları vardır ama gerçekleştirmek için bir yardıma ihtiyaç duyar!

İstediğiniz hizmet profesyonel bir şekilde dijitalde ihtiyaç olan her çizgide özgün tasarımlar, sosyal medyada bilinirliliği arttıracak tasarımlar, kurumsal tasarımı güçlendirme projeleri veya değer önerisi aşamasında bireysel ve kurumsal danışmanlık da olsa az önce bahsettiğim tasarımcı bilgi, deneyim ve yetkinliklerinden faydalanmak da bir hizmet kullanmaktır.

Hâkim olduğunuz işi en iyi şekilde herkese gösterelim

Farklı hizmetler farklı gereksinimler gerektirebilir. Çalışmalarınızı en iyi şekilde temsil etmek için Illüstrator, Photoshop, After Effect, Premier Pro, Fresco, Xd, Canva, Corel Draw programları ile haraketli ve hareketsiz tasarım çözümleri gerekebilir.

“Adobe bir tasarım sürüsü ama güven bana ben de bir kovboyum.”

Bu bilgiler ışığında artık değerlendirmeden bahsedebilirim. Ya da bir fizikçi gibi bunu denkleme döker, zamansız bir başlangıç değerlendirmesinden bahsedebilirim. Sürekli değişen hayat standartlarında bu daha sağlıklı olacaktır. Tekrardan hatırlatmalıyım ki bu sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bu yazıyı okuduğunun zamanın şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tasarımdan önce her tasarımcının bir açılış fiyatı vardır. Bu açılış fiyatı tasarımcının bir saatinin bedelidir. Bu fiyat saatliktir. Daha sonra kullanılacak programın giderleri ve kullanımına göre hizmet bedeli açılış fiyatına eklenir.

En son da en önemlisi yapılan tasarımın değeridir. Bu hizmet bir sanat hizmeti, tasarımcı da bir sanatçıdır. Üretilen sanatın kullanılacak yeri, temsil edeceği kurumsal veya kişisel ürün, hizmet vb. değerlendirmeler de açılış fiyatına eklenir. Sonuçta bir logo tasarımı için açılış fiyatı belirlenir. Bunları bir araya getirdiğimizde karşımıza aşağıdaki denklem çıkmaktadır.

(Tasarımcı saatlik bedeli X Çalıştığı saat süresi) + (Kullanılacak program hizmet bedeli) + (Logo değer bedeli)

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top