Berkay KOCA | Blog

Blog Anasayfa

Emlak Logo Tasarımı

  • Logo Ne Kazandırır?
  • Logonun Değeri
  • Özgünlük Öne Çıkar

Bu başlıktan önce Neden Firmanın Bir Logosu Olmalı? Yazısını okuyabilirsiniz. O başlıkta bahsettiğim konuları tekrardan bahsetmek yerine sadece özet geçeceğim ve bu yazıda logonun emlak için önemine değineceğim. Böylece bu yazıda bahsedeceklerim hakkında genel bilginiz olur.

Logo Ne Kazandırır?

Burada logo emlakçıyı temsil edecek, emlakçının sadece logo, logotyope veya sadece amblem ile tanınır olması, emlakçıyla ile özdeşleşmesi logonun başarı olduğu anlamına geliyor. Günümüzde emlakçılar işlerini logoları ile hiç anlatmadan pazarlanması da emlakçıların globalleşen dünyaya ayak uydurarak rekabet halinde olduğu diğer emlakçılardan genellikle başarısının artmasına yardımcı olur. Logonun bu değerini kısaca incelersek:

Logonun Değeri

Logo şirkete değer katarken bu değer sadece maddi anlamda olmaz. Manevi anlamda da güven, samimiyet ve tanınırlık sağlar ki bunun da müşteri potansiyeline etkisi çok yüksek derecede olumludur. Bunun için özgün ve özel bir logo tasarlanmalıdır. Logo, müşterinin önyargısını olumlu olarak etkilemeli ve rakip emlakçılardan önce sizin emlakçınıza gelmesini sağlamalıdır. Ayrıca müşterinin emlakçıyla görüşeceği, alacağı fikirleri güven ve samimiyet ortamında gerçekleşeceğini anlatmalıdır. Bu da en verimli reklam kaynaklarından biri olan insanların birbirine önermesi yoluyla anlatılarak, tanınırlık kazandırarak işlerde olumlu bir ivme kazandırılmasını sağlar.

Özgünlük Öne Çıkar

Emlakta logo tasarlamak için ilk akla gelen ve en çok kullanılan popüler logolar bir ev görseli veya çatı görseli kullanmak veya bu kelimelerden türetilmiş kelimeler kullanmaktır. Bu yöntem çok popüler olduğu için bu tarza özgün logolar üretmek zordur ama mümkündür. Yine de bu şekilde üretilen logolar başka emlakçıların logolarına benzeyecekleri için özgün olsalar da özel olamıyorlar. Bu kalıplar yerine tasarımcının istediğiniz anlama göre tasarladığı farklı logolar hem yenilikçi hem akılda kalıcı hem de özgün ve özel bir logo ortaya çıkartılmış olur. Bu sizin başkalarıyla karıştırılmamanıza yardımcı olur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top